Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Україна-Білорусь  - створення спільного банку ДНК

Україна-Білорусь - створення спільного банку ДНК

Сьогодні завершився триденний візит української делегації до Республіки Білорусь, м. Горки, де відбулось чергове засідання українсько-білоруської Робочої групи зі збільшення взаємної присутності на ринках Республіки Білорусь та України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції.

На засіданні були обговорені питання, що стосуються сьогоденного життя наших держав – співробітництво у селекції та насінництві, а також державні випробування і охорона прав на сорти рослин, адже селекція насінництва є перспективним бізнес-напрямом майбутнього аграрної сфери. І Україна, і Білорусь мають нагальну потребу в елітному посівному матеріалі власного виробництва.

Другим важливим напрямом для обговорення стало співробітництво у галузі тваринництва. Так, білоруська сторона зацікавлена в збільшенні поставок поголів’я овець тонкорунних та грубововняних порід з України. «Доцільно створити спільний банк ДНК біологічного матеріалу сільськогосподарських тварин та розробити методи генетичного моніторингу місцевих порід відповідно до рекомендацій FAO», – таку пропозицію висловив Михайло Бащенко, віце-президент, академік Національної академії аграрних наук України. В продовження теми він зазначив, що «вже зроблені перші кроки та налагоджена співпраця між Інститутом розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця НААН та Гродненським державним аграрним університетом, за угодою між НААН та НАН Білорусі».

З метою забезпечення рівнозначних умов співробітництва у сфері сільськогосподарського машинобудування, наголошено на необхідності розгляду законодавчих актів, регламентуючих ввезення імпорту в Україну. Так, білоруська Сторона висловила сподівання щодо відміни збору на імпортований продукт з Білорусії.

За підсумками засідання Робочої групи, Сторони визнали доцільність подальшого поглиблення взаємовигідного співробітництва шляхом зняття обмежень та бар’єрів у взаємній торгівлі.

Довідково:

За результатами минулого року товарообіг сільськогосподарських продуктів між двома країнами склав 348,6 млн. дол. З них на український експорт приходиться близько 334,3 млн. дол. США, в свою чергу імпорт білоруських товарів в Україну склав 14,6 млн. дол. США.


Повернення до спискуНовини України

Пошук: