Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Кліматичний саміт в Парижі – найважливіший на планеті 01.12.2015

Кліматичний саміт в Парижі – найважливіший на планеті

Світові лідери розпочали перемовини в Парижі на кліматичній конференції ООН. Їхня мета – загальмувати глобальне потепління в межах 2 градусів за Цельсієм до кінця століття, а також допомогти бідним країнам адаптуватися до зміни клімату.

Глобальний форум працюватиме до 11 грудня. Заходи безпеки на ньому безпрецедентні, з огляду на недавні теракти у французькій столиці. За його підсумками очікується підписання нової міжнародної угоди, яка полегшить навантаження на екосистему, починаючи з 2020 року, коли закінчиться дія Кіотського протоколу.

Перш ніж перейти до кліматичних розмов, учасники конференції вшанували пам‘ять загиблих в результаті паризьких нападів. За словами французького очільника Франсуа Олланда, терористи становлять нині не меншу загрозу, аніж глобальне потепління.

“Це історичний день, в якому ми живемо.
Досі не було конференції, на які зібралося б стільки представників влади зі стількох країн світу. Так само ніколи не обговорювалось настільки важливе питання на міжнародних конференціях.
Ваша присутність дарує надію, що розчарування не настане. Мільярди людей з хвилюванням спостерігають за нами”.

Тим часом генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав світових лідерів нарешті дослухатися до голосу активістів та науковців, а також припинити політичні ігри:

“У вас є повноваження, щоб забезпечити благополуччя майбутнього покоління. Я закликаю вас, лідерів, міністрів і учасників переговорів, вибрати шлях компромісу, консенсусу і, якщо необхідно, гнучкості. Нині – не час для політики перетягування канату”, – розповів секретар ООН Пан Гі Мун.

Президент України Петро Порошенко – серед учасників саміту в Парижі. Він також запланував окремі зустрічі з низкою європейських лідерів. Ці розмови головно стосуватимуться санкцій та безвізового режиму.

Джерело: Euronews


Повернення до списку