Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Семінар та круглий стіл «Перспективи вирощування посівів буряків цукрових на півдні України та формування зони поливного буряківництва»

5 лютого 2015 року в м. Миколаїв відбувся семінар і круглий стіл «Перспективи вирощування посівів буряків цукрових на півдні України та формування зони поливного буряківництва». Організаторами заходу були: ТОВ «Юкрейн Шуляр Компані» на чолі з керівником Людеком Новаком та в.о. академіка-секретаря Відділення рослинництва Національної академії аграрних наук України Іващенко О.О.

В роботі семінару та круглого столу прийняли активну участь керівники та агрономи господарств, фермери Миколаївської області, науковці Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, представники комерційних структур, що займаються забезпеченням аграрного сектору економіки добривами, насінням, пестицидами. Модератором круглого столу був академік НААН Іващенко О.О.

В процесі живої та інформаційно насиченої дискусії було розглянуто та науково обґрунтовано перспективи та проблеми питання ведення землеробства за умов зрошення, аргументовано доведено перспективність формування зони поливного буряківництва у Миколаївській області, можливість отримання стабільних урожаїв коренеплодів 100-140 т/га з високими показниками виходу цукру з одиниці посівної площі.

В результаті обговорення було уточнено специфічні проблеми та шляхи розробки нових елементів технології вирощування посівів буряків цукрових на поливі. Доведена позитивна фітомеліоративна роль посівів цієї технічної культури як заходу зі зниження накопичення небажаних солей в орному шарі ґрунту.

Семінар і круглий стіл пройшли в невимушеній творчій і дружній атмосфері. Було підтверджено перспективність проекту, необхідність більш тісної співпраці аграрного виробництва з науковими структурами Академії. Намічено шляхи наступної спільної роботи і прискорення процесів впровадження вітчизняних наукових розробок у аграрне виробництво.Повернення до спискуНовини України

Пошук: