Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
З надією на експорт: як пройшов рік для виробників молока 01.01.2016

З надією на експорт: як пройшов рік для виробників молока

Більшість проблем сільського господарства припало на м'ясомолочну галузь. Що трапилось з нею у 2015 році, розповідає аналітик консалтингової компанії Dykun Яна Музиченко.

Про основні тенденції

падіння зовнішнього попиту

Як відомо, на кінець 2014-го та весь 2015 рік кон’юнктура світового молочного ринку була несприятливою. На це вплинули три основних фактори. По-перше, відмова від квот на виробництво молока в Європі обернулася для співдружності справжнім «колапсом», що наклало негативний відбиток на ціноутворення в усьому світі. По-друге, Росія ввела торговельне ембарго на імпорт з ряду провідних країн-виробників молока (основний вплив це мало на торгівлю з ЄС). По-третє, Китай, найбільший імпортер молочної продукції, активно скорочував закупівлю та переключився на власне виробництво. КНР почала скуповувати молочні кооперативи в Океанії і виробляти молоко для власного споживання. Всі ці фактори спричинили дестабілізацію на світовому ринку. Пропозиція молочних продуктів «зашкалювала», як наслідок, ціни впали до десятирічного мінімуму.

Зважаючи на те, що Україна є нетто-експортером, тенденції світового ринку мали прямий вплив на молочну галузь в середині країни. Відносне полегшення було лише в період девальвації національної валюти, що давало змогу експортно-орієнтованим компаніям вигідніше продавати продукт.

Читати далі: Agravery


Повернення до списку