Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

В Інституті зрошуваного землеробства НААН у рамках Міжнародного дня поля відбулося засідання круглого столу за участю вітчизняних та закордонних експертів

Вчені Інституту зрошуваного землеробства та Університету Огайо обговорили сучасні технології в АПК

 

Зокрема, в обговоренні взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, НААН, провідні вчені Інституту зрошуваного землеробства, Інституту водних проблем і меліорації, галузевих вишів Херсону, Миколаєва,  Дніпра. Серед закордонних гостей — директор Університету штату Огайо Південного Центру (США) Том Ворлей, завідувач відділу водних, земельних та біоенергетичних ресурсів Університету штату Огайо Рафік Іслам, викладач кафедри «здоровий ґрунт — запорука здорового навколишнього середовища», керівник програм підвищення кваліфікації Університету Алан Сандермейер. 

В рамках круглого столу презентували сучасні досягнення Інституту зрошуваного землеробства та основні пропозиції щодо наукової співпраці з американськими колегами. Вони зі свого боку представили результати українсько-американського проекту «Вплив сталого управління сільським господарством на якість ґрунту та продуктивність сільськогосподарських культур». У порядок денний також увійшли питання структури посівних площ та системи основного обробітку в сівозмінах на півдні України, застосування інформаційних технологій для адаптації зрошення до кліматичних умов, вплив інтенсивного зрошення та стан ґрунтів в умовах зміни клімату, вирощування енергокультур та інші.

Коментуючи результати круглого столу, Президент НААН Ярослав Гадзало підкреслив зростаючу роль технологій у виробництві сільськогосподарської продукції. «Прикладом адаптованих екологічно безпечних технологій обробітку ґрунту можна назвати «No-till». За цією технологією ґрунт не ореться, а вкривається мульчею. Це захищає верхній шар від пошкоджень, запобігає ерозії, краще зберігає воду. Проте в умовах півдня України технологія має і певні недоліки. Отже ми налаштовані на подальше плідне партнерство з американськими колегами, аби удосконалювати технології виробництва», — додав Ярослав Гадзало.




IMG_2373.JPG