Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Українські вчені спільно з FAO розробили карту вмісту вуглецю у ґрунтах

Про це під час круглого столу в НААН розповів Святослав Балюк, директор Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії» ім. О. Н. Соколовського, повідомляє Agropolit.com.
 За його словами, над проектом впродовж року працювали вчені профільних Інститутів Національної академії аграрних наук. «У рамках партнерства FAO готують глобальну ґрунтову карту для того, щоб контролювати стан земель і їхнє насичення вуглецем. 
Україна однією із перших підготувала таку карту. Буде підготовлена світова карта — і нашу роботу, разом з іншими презентують у штаб-квартирі FAO в Міжнародний день ґрунтів 5 грудня», — розповів Святослав Балюк. Участь у розробці карти брали лабораторії Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського, 10 лабораторій Національної академії аграрних наук України (НААН) та 7 навчальних закладів. 
Звіт має прикладний характер для науковців. «Коли ми маємо точне уявлення про вміст вуглецю у ґрунтах, можемо використовувати ці відомості для покращення їхньої якості. Адже вуглець виконує біоенергетичну функцію. 
Тепер ми можемо докладати зусиль, щоб зводити рівень деградації, тобто псування земель, до мінімуму», — пояснив учений.

За матеріалами agropolit.com