Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

У НААН відбувся круглий стіл з питань розвитку вуглецевого землеробства в Україні

Круглий стіл, присвячений питанням розвитку вуглецевого землеробства в Україні, відбувся у вівторок, 7 вересня у Президії Національної академії аграрних наук (НААН) України. У заході, який було проведено з дотриманням техніки безпеки, взяли участь народні депутати, науковці, представники найбільших аграрних компаній України, Європи та США.

Учасники зібралися для того, щоб обмінятися баченням майбутнього сільськогосподарської науки і техніки в України, та можливої співпраці. Особливу увагу зосередили на розвитку практики кліматично-орієнтованого сільського господарства в Україні та досягнення цілей Європейської зеленої угоди. Зокрема, предметом обговорення стало вуглецеве сільське господарство та інші, орієнтовані на клімат розумні технології у рослинництві й сільському господарстві.

Круглий стіл відвідали поважні гості з корпорації Indigo - однієї з провідних агрокомпаній США, яка була створена у 2014 році, а у 2019-му відкрила власний європейський офіс у Базелі (Швейцарія). Зауважимо, це - перший візит представників американського бізнесу до України після поїздки голови нашої держави Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки та зустрічі з президентом Джо Байденом.

В рамках зустрічі команда Indigo Agriculture Europe у складі керівника по Європі Георга Гереса, керівника відділу адвокації, зв’язків та маркетингу в Європі Марка Тіттерінгтона та комерційного директора в Україні Євгена Саніна презентувала програму кліматично-орієнтованого сільського господарства та Biological-програму.

Як повідомив пан Герес, наразі вуглецева програма вже стартувала у Сполучених Штатах, в країнах Європи тривають випробування.

“У співробітництві з партнерами зі Світового банку ми досліджуємо економічні показники, необхідні для повноцінного впровадження цієї програми. Місія нашої компанії, яка для нас надзвичайно важлива, звучить наступним чином: використовувати природу, щоб допомогти фермерам стабільно годувати планету”, - наголосив він.

f4c3d233594772bc09ee82405deb1d77.md.jpg

Пан Герес також зазначив, що дана місія фокусується на трьох ключових завданнях: перше - підвищення доходності фермерів, друге - підвищення стійкості сільського господарства, і третє - зробити аграрні практики максимально відповідними до стандартів здоров’я споживачів.

Президент НААН України Ярослав Гадзало у своєму виступі розповів про програми, розроблені фахівцями наукової установи.

“Наші програми охоплюють різні напрямки - починаючи від систем обробітку грунту з метою збереження їх родючості, у тому числі й через вуглецеве землеробство, екологічного використання води, селекції насіння, і закінчуючи діагностикою, профілактикою й лікуванням сільськогосподарських тварин та виробництвом відповідних препаратів. Ми також займаємось розвитком нових технологій для сільського господарства, нових систем та обладнання. І саме це дає можливість нашій державі практично кожних 20 років подвоювати валове виробництво зерна”, - зазначив пан Ярослав.

5551906cc5632afe141d3110d7eb6311.md.jpg

Він також зауважив, що близько 60% всієї рослинницької продукції, що виробляється в Україні, є результатом селекції НААН.

Операційний директор ІМК - однієї з десяти найбільших аграрних компаній України - Олександр Вержиховський наголосив, що топ-менеджмент корпорації наразі розглядає можливість співпраці з Indigo Agriculture у рамках програми утримання вуглецю в грунті. Таким чином, ІМК може стати першою вітчизняною компанією, яка імплементує цей перспективний проєкт в Україні.

Зауважимо, земельний банк ІМК переважно зосереджений у Полтавській, Чернігівській та Сумській областях. Це сприятливі регіони для ведення сільського господарства з точки зору ґрунтово-кліматичних умов вирощування культур.

“Це також великий крок у бік підтримки України на глобальному рівні, якої ваша держава дуже потребує”, - наголосила пані Катракіс.

За підсумками круглого столу учасники підписали Меморандум розуміння без зобов’язань про потенційне співробітництво між Національною академією аграрних наук України та Indigo Agriculture Europe.

b7c945f89bdad7cee4d7aeab9b4eb246.jpg

Від імені НААН України документ підписав президент установи Ярослав Гадзало, від Indigo Agriculture Europe - керівник європейського напряму Георг Герес.

Сторони домовились вивчити потенційний розвиток та реалізацію можливих майбутніх спільних проєктів, організувати спільні заходи для обговорення і просування цілей Меморандуму, дослідити можливості для залучення партнерів, надавати взаємну організаційну, методичну та інформаційну допомогу у можливому майбутньому співробітництві, а також сприяти розвитку організаційного та інформаційного середовища для впровадження нових методів і технологій сільського господарства.

Міжнародний координатор Delshunt Group і посол Фонду з Цілей стійкого розвитку ООН Крістіна Катракіс відзначила, що така співпраця відкриває нові можливості не лише з позицій ноу-хау й нових технологій, які будуть використані, але також і з точки зору серйозних інвестицій та економічного зростання.

2bf848ca36435ac40a84acb3d81fb913.md.jpg