Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Попри біснування росії українське насінництво нарощує експорт

Національне насінництво нарощує експорт насіння зернових та олійних культур. У першому півріччі 2022 року його обсяг в 1,8 разу перевищив відповідний показник попереднього року і становить 27,8 млн доларів США. 

Про це розповів завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ "Інститут аграрної економіки" Національної академії аграрних наук України Олександр Захарчук.

У структурі українського експорту насіння зернових та олійних культур традиційно домінує кукурудза (96%). За січень-червень на зарубіжні ринки цього виду насіння продано на 26,8 млн дол. США.

При цьому експорт гібридної кукурудзи у кількісному та вартісному виразі збільшився майже вдвічі. Якщо торік за 6 місяців експортували 6,3 тис. т на суму 13,5 млн дол. США, то у першому півріччі цього року – 12,2 тис. т на суму 26,8 млн дол. США.

"Вперше за роки незалежності України обсяги експорту насіння гібридної кукурудзи перевищили обсяги його імпорту, - наголосив експерт НААН. - За січень-червень цього року з України експортували 12 156 тонн насіння вітчизняної та іноземної селекції, тоді як поставки з-за кордону склали лише 8812 тонн".

Крім кукурудзи, на зарубіжні ринки також експортували:
  • 167 тонн насіння соняшнику,
  • 58 тонн сої,
  • 16 тонн льону,
  • 15 тонн ріпаку,
  • 21 тонн гірчиці.
Зазначені культури надали державі додатково ще близько 1 млн дол. США, що на рівні відповідного показника минулого року.

У першому півріччі експорт збільшився за рахунок додаткових можливостей розвитку вітчизняного насінництва.

"Із одного боку, це пов’язано з втратою логістичних каналів постачання насіння з-за кордону через широкомасштабну агресію рф, а з іншого – зі збільшенням виробництва на власних потужностях вітчизняних насіннєвих заводів. Окрім того, визнання Європарламентом української системи сертифікації насіння дозволило Україні вже другий рік поспіль нарощувати експорт насіння, найперше до країн Євросоюзу", - підсумував Олександр Захарчук.