Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Міжнародний науково-практичний семінар та День поля «Особливості вирощування зернових, зернобобових і технічних культур за умов різкоконтинентального клімату»

8 вересня 2017 року на базі Кіровоградської ДСГДС НААН (науково-інноваційний полігон № 1) був проведений Міжнародний науково-практичний семінар та День поля «Особливості вирощування зернових, зернобобових і технічних культур за умов різкоконтинентального клімату». 
Гостями та учасниками Міжнародного науково-практичного семінару та Дня поля стали представники регіональних органів влади, вітчизняних селекційних центрів (ДУ Інститут зернових культур НААН, Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення, ННЦ «Інститут землеробства НААН», Інститут зрошуваного землеробства НААН, Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН, Інститут олійних культур НААН), керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності, науковці, викладачі ВНЗ, ТОВ АПК «Маїс», ТОВ НВФ «Агросвіт», ТОВ «Агро Арена», ТОВ «Агрофірма «Гермес», Імперія-Агро та представники зарубіжних компаній (Limagrain, RAGT Semences, SAATEN-UNION, DuPont Pioneer, Nuseed, BASF, Terra Tarsa), представники компаній-виробників та дистриб’юторів сільськогосподарської техніки, насіння і засобів захисту рослин – всього 180 осіб. 
Перед оглядом науково-інноваційного полігону учасники та гості оглянули лабораторно-аналітичне обладнання з визначення якості зерна та кормів вимірювальної лабораторії Кіровоградської ДСГДС НААН, ознайомилися з науковими досягненнями станції, вітчизняних та іноземних установ і компаній, мали можливість оформити заявки на придбання насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур під урожай 2018 року, заключити угоди на науково-консультаційне забезпечення агровиробництва. 
Відкрив науково-практичний семінар директор департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА Коренюк Сергій Юрійович. 
Директор Кіровоградської ДСГДС НААН Семеняка Ігор Миколайович ознайомив з результатами впровадження інноваційних технологій, розроблених науковцями станції, в агропромислове виробництво Кіровоградщини, їх роль та місце у вітчизняній науці та виробництві. 
Охорона і відтворення родючості ґрунтів та підвищення їх продуктивного потенціалу в умовах Центрального регіону – актуальне питання сьогодення, яке запропонував для обговорення директор Кіровоградської філії ДУ «Держгрунтохорона» Гульванський Ігор Миколайович. 
Озимі чи ярі? Переваги та недоліки – питання, які турбують виробника сьогодні. Науково-обґрунтовані відповіді на них дав завідувач кафедрою загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету, к. б. н., заслужений працівник освіти України Мостіпан Микола Іванович. 
Науковці Кіровоградської ДСГДС НААН у виступах висвітлили питання: 
– адаптивність сортів озимих зернових культур різних селекційних центрів України до умов вирощування за зміни клімату; 
– характеристика сучасних сортів озимих та ярих зернових культур, насінництво яких ведеться в Кіровоградській ДСГДС НААН; 
– адаптивність сортів сої вітчизняної та зарубіжної селекції до вирощування за умов різкоконтинентального клімату; 
– ефективність різних технологічних моделей вирощування сучасних гібридів кукурудзи; 
– характеристика сучасних гібридів соняшнику вітчизняної і зарубіжної селекції та особливості їх агротехніки в умовах регіону; 
– системи хімічного захисту рослин сільськогосподарських культур та біологізація землеробства при ресурсозберігаючих технологіях. 
Представники установ-оригінаторів та компаній-дистриб’юторів насіння сільськогосподарських культур презентували учасникам семінару свою продукцію, відповіли на запитання, запропонували співпрацю.  
Продовженням програми Міжнародного семінару був огляд сучасних виробничих потужностей заводу ПАТ «Ельворті» та виставкового комплексу сільськогосподарської техніки. Учасники й організатори Міжнародного семінару обмінялися науково-практичним досвідом та пропозиціями щодо підвищення ефективності вирощування зернових, зернобобових і технічних культур в зоні Північного Степу України.