Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

17.02.2022 11:56:00

Верховна Рада затвердила програму "Питна вода України" вартістю 29 мільярдів

Верховна Рада схвалила запуск загальнодержавної програми із забезпечення українців питною водою шляхом розвитку та реконструкції у 2022-2026 роках систем централізованого водопостачання та водовідведення у населених пунктах по всій країні, на її виконання виділять 28,6 млрд грн із бюджетів різних рівнів.

Відповідний законопроєкт №5723 у другому читанні підтримали 338 народних депутатів.

"Прийнятий законопроект є вкрай важливим, адже в Україні досі є міста, які не мають регулярного постачання якісної питної води. Документ дає законодавче підґрунтя для реалізації державної Програми «Питна вода України» та забезпечення сталого розвитку та реконструкції систем централізованого водопостачання та водовідведення у громадах. У держбюджеті на 2022 рік передбачено фінансування програми розміром один мільярд гривень. Дякую народним депутатам за підтримку цього важливого документу та всім, хто працював над його розробкою, зокрема й профільному комітету Верховної Ради", – повідомив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Зазначається, що питання забезпечення українців якісною питною водою планується вирішити шляхом будівництва, реконструкції або капремонту водозабірних, водопровідних та очисних споруд, водопровідних мереж та водовідводів, будівництва та встановлення станцій доочищення питної води, створення лабораторій з контролю якості питної води та стічних вод.

Як пише Цензор.НЕТ, згідно з додатком до документа, на території країни в 2022-2026 роках планується побудувати або реконструювати 290 водозабірних будівель, 280 водопровідних та очисних споруд, 79 установок доочищення питної води, 1,1 тис. трубопроводів водопровідних та водовідвідних мереж, а також запустити п'ять лабораторій якості води.

Орієнтовний обсяг фінансування програми становить 28,59 млрд грн, з яких за рахунок коштів з державного бюджету – 16,95 млрд грн, з місцевого бюджету та інших джерел – 11,64 млрд грн.

Законопроєкт передбачає фінансування соціальної програми за рахунок держбюджету України, зокрема державного фонду регіонального розвитку, державного фонду розвитку водного господарства та субвенції на виконання інвестиційних проектів; коштів місцевих бюджетів; коштів підприємств водопостачання та водовідведення; зовнішніх та внутрішніх запозичень, грантів міжнародних організацій, коштів міжнародних програм, благодійних внесків.

Державним замовником та керівником програми стане Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон), а її виконавцем – Мінрегіон, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні ради, а також Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Читайте також: