Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
День поля «Стійкі до посухи інноваційні сорти озимої пшениці та ячменю Селекційно-генетичного інституту - НЦНС» 04.06.2024

День поля «Стійкі до посухи інноваційні сорти озимої пшениці та ячменю Селекційно-генетичного інституту - НЦНС»

На базі ДП «Дослідне господарство «Покровське» (с. Маринівка, Одеський р-н, Одеська обл.) відбулись заходи в межах Всеукраїнського Дня поля – 2024 «Стійкі до посухи інноваційні сорти озимої пшениці та ячменю Селекційно-генетичного інституту - НЦНС».

На демонстраційному полігоні представили 46 сортів озимої м’якої та 10 сортів озимої твердої пшениці, 19 сортів ячменю, серед яких 11 – ярого та вісім – озимого типу селекції СГІ-НЦНС. На День поля завітали понад 90 гостей. Захід  викликав зацікавленість у широкого кола виробничників: директорів та агрономів агропідприємств, фермерських господарств з Одеської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Харківської, Вінницької, Дніпропетровської, Полтавської областей, а також науковців з Миколаївського національного аграрного університету, ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» НААН, Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, Одеської державної дослідної станції ІКОСГ НААН та інших. 

image

Гості Дня поля мали можливість отримати інформацію про біологічні та агрономічні особливості сортів, переваги та особливості технології їх вирощування безпосередньо від провідних селекціонерів інституту:
  • завідувача відділу селекції та насінництва пшениці академіка НААН Литвиненка Миколи Антоновича,
  • завідувача лабораторії селекції інтенсивних сортів пшениці к.с.-г.н. Наконечного Миколи Юрійовича,
  • завідувача лабораторії селекції та насінництва озимої твердої пшениці к.с.-г.н. Паламарчука Анатолія Івановича,
  • завідувача відділу селекції та насінництва ячменю к.с.-г.н. Легкуна Ігоря Борисовича.
image

Під час заходу відбулась лотерея з розіграшу 16 лотів еліти сучасних сортів селекції СГІ-НЦНС, серед яких: 8 - пшениці озимої, 4 – ярого ячменю, 4 – озимого ячменю. Переможці лотереї одержали сертифікати на безкоштовне отримання 500 кг насіння.Повернення до списку