Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Із біосферного заповідника "Асканія-Нова" НААН росіяни вивезли рідкісних тварин 11.12.2023

Із біосферного заповідника "Асканія-Нова" НААН росіяни вивезли рідкісних тварин

Із біосферного заповідника "Асканія-Нова" імені Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України на тимчасово окупованій Херсонщині росіяни незаконно вивезли низку рідкісних та зникаючих видів тварин.

Зокрема по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида вивезли у заповідник "Ростовський" в Росію, розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, всі ці види є червонокнижними та занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи зі статусом «зниклий з природи», «на межі зникнення» та «близький до тих, які знаходяться під загрозою знищення».

Натомість в "Асканію-Нова" росіяни перемістили антилопи канна, яків свійських, верблюдів двогорбих та одного гуанако.

"Окупанти вчергове зухвало порушили норми міжнародних природоохоронних конвенцій. Міндовкілля готує повторні ноти до секретаріатів Бернської, Рамсарської, Боннської конвенції, ЮНЕСКО, Міжнародного союзу охорони природи та секретаріату CITES. Цей крок дозволить надати питанню широкого розголосу на міжнародній арені. Росія обов'язково понесе справедливе покарання за свої незаконні дії", - зазначив Стрілець.Повернення до списку