Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Україна звернулася до міжнародних природоохоронних конвенцій для визнання незаконними дій рф на окупованих природно-заповідних територіях Херсонщини 06.04.2023

Україна звернулася до міжнародних природоохоронних конвенцій для визнання незаконними дій рф на окупованих природно-заповідних територіях Херсонщини

Україна звернулася до міжнародних природоохоронних конвенцій для визнання незаконними дій рф на окупованих природно-заповідних територіях Херсонщини.

Про це розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у телемарафоні #ЄдиніНовини, коментуючи ситуацію в окупованих національних природних парках та заповідниках на Херсонщині.

Зокрема, йдеться про біосферний заповідник "Асканія-Нова" Національної академії аграрних наук України, де росія призначила своє нелегітимне керівництво. “Асканія-Нова” перебуває в окупації з першого дня повномасштабного вторгнення рф. Упродовж усього періоду установа змогла утримувати самобутні історичні колекції та вести науково-дослідну роботу. Попри усі проблеми "Асканія-Нова" до останнього зберігала керованість. Однак, 20 березня 2023 року окупаційна адміністрація встановила фактичний контроль над заповідником. 

Не менш загрозливою є ситуація у національному природному парку "Джарилгацький", територію якого рф намагається перетворити на землі для "мисливства, рибальства, вилову та відстрілу диких тварин".

“рашисти, як варвари, вони в принципі не розуміють, що роблять. Вони вже зруйнували велику кількість наших цінних природоохоронних об’єктів, використовуючи наші заповідники як військові бази, “паркінги” для танків. Рішення, які вони приймають сьогодні, нелегітимні. Днями я підписав відповідні звернення до секретаріатів міжнародних конвенцій, щоб, по-перше, така діяльність росії була засуджена, а по-друге, почався процес невизнання цих дій агресора. Ми сьогодні приділяємо багато уваги міжнародній комунікації, міжнародній співпраці. Впевнений, що на дипломатичному, комунікаційному рівнях і на рівні міжнародного засудження маємо вживати всіх можливих заходів, щоб зупинити росію”, - зазначив Руслан Стрілець.

Зокрема, Міндовкілля вже направило листи, так звані ноти, до Секретаріатів Бернської, Рамсарської, Боннської Конвенцій, Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), а також до Секретаріату Міжнародного союзу охорони природи та до Національної комісії у справах ЮНЕСКО.

Це дозволить надати питанню широкого розголосу та залучити міжнародну спільноту до вирішення проблеми, а також домогтися справедливого покарання для рф в межах зазначених організацій.Повернення до списку