Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Експерт НААН розповів про наслідки скидання води з Каховської ГЕС 21.02.2023

Експерт НААН розповів про наслідки скидання води з Каховської ГЕС

Директор Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України Михайло Яцюк розповів, яку небезпеку несе скидання води з Каховської ГЕС. Через дії російських окупантів можуть бути порушені правила експлуатації водосховищ на Дніпрі. У результаті виникне загроза для 70% населення України та країн чорноморського басейну.

Як заявив Михайло Яцюк в ефірі національного телемарафону: "Скидання води з Каховського водосховища має наслідки в тому, що на Дніпрі знаходяться 6 водосховищ, які взаємопов'язані правилами експлуатації. І потрібно розуміти, що 2 найбільших водосховища цих, Кременчуцьке і Каховське, в яких зосереджені 44 кубокілометри води. Це найбільші водосховища, в яких зосереджено 2/3 води".


Експерт НААН погодився з висловлюванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про ризики для 70% населення України у зв'язку зі зливом води з Каховської ГЕС. За словами директора Інституту водних проблем і меліорації, необхідно розуміти, яким способом мінімізувати наслідки скидів.

"Навіть для того, щоб убезпечити Запорізьку атомну станцію, нам потрібно думати, яким чином або стабілізувати рівень води, або певними скидами з вищерозташованих водосховищ врегулювати або мінімізувати цей збиток. Тому що тут ще один контекст - міжнародний. Адже наслідки спуску води з Каховського водосховища будуть негативними для всіх країн чорноморського басейну. Тут і наші сусіди можуть постраждати через токсини, які з'являться після того, як загине аквакультура в цьому водосховищі. Вона вже почала гинути і після перенесення забруднення є загроза сусіднім країнам", - підсумував Михайло Яцюк.Повернення до списку