Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Чи вплине аномально тепла зима на посіви озимих зернових: коментарі експертів НААН 12.01.2023

Чи вплине аномально тепла зима на посіви озимих зернових: коментарі експертів НААН

Попри незвичайно теплу середину зими на Сумщині, стан сільськогосподарських посівів задовільний. Погода поки що не вплинула на розвиток озимини. Чи вплинуть погодні умови на посіви надалі - для Суспільного розповіли в Інституті сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України.

За словами науковця Миколи Собка, аномально тепла температура грудня та початку січня практично не вплинула на озимину.

"Ті площі в господарствах, які були засіяні до 10 вересня, у хорошому стані", - зазначив експерт НААН.

Керівник Інституту Віктор Кабанець зауважив, що про результати впливу кліматичних умов на стан озимини говорити зарано. Слід врахувати, що лютий і березень можуть бути як сніжними, так і морозними.

a4623719b41caf2a

"Загальні строки посівів з озиминою були затяжними - до 1 місяця - і це не дозволило рослинам ввійти у зиму у фазі кущення. Більшість посівів наразі знаходиться у фазі 2-3 листочків і у фазі проростання. Стан посівів на Сумщині можна вважати задовільним, але загальна площа посівів була зменшена: в середньому десь трохи більше 100 тисяч га зернових і колосових в області", - розповів Віктор Кабанець.

Науковці додали, якщо в лютому та березні утримається погода без великих морозів, тепла та безсніжна зима не загрожуватиме врожаю озимих зернових.
Повернення до списку