Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Експорт української агропродовольчої продукції зберігає домінуючі позиції 10.08.2022

Експорт української агропродовольчої продукції зберігає домінуючі позиції

За даними Державної митної служби України, експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2022 року склав 10, млрд дол. США. Це на 703 млн – тобто майже на 7% – менше відповідного показника минулого року. Утім, експорт української агропродовольчої продукції зберігає домінуючі позиції в загальному експорті.

Про це розповів старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції ННЦ "Інститут аграрної економіки" НААН Богдан Духницький.

За його словами, основне зниження обсягів вітчизняного експорту почалося з березня – після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Якщо протягом березня-червня 2021 року український аграрний експорт склав 7,5 млрд дол. США, то за відповідний період 2022 року він зменшився на понад 40% – до 4,4 млрд.

Продукція сільського господарства і харчової промисловості надалі домінує у структурі загального експорту – за 6 місяців поточного року її частка перевищила 44%.

Головними товарними групами в агропродовольчому експорті України у І півріччі 2022 року залишаються:
  • зернові (4,2 млрд дол. США),
  • олії та жири (2,754 млрд),
  • олійні культури (993 млн),
  • залишки переробної промисловості (549 млн),
  • м’ясо і субпродукти (456 млн).
Водночас зниження аграрного імпорту в Україну було більш відчутним. Із початку року за кордоном закупили агропродовольчої продукції на 2,7 млрд дол. США, тобто на 24% менше, ніж у відповідному періоді 2021 року.

"Україна продовжує міжнародну торгівлю продовольством у надзвичайно складних умовах, спричинених російською агресією, тому зниження її показників стало наслідком негативного впливу багатьох пов’язаних з цим факторів. Нині основне завдання для українського агробізнесу, орієнтованого на експорт, полягає у мінімізації втрат й адаптації до постійних змін соціально-економічного середовища та низької прогнозованості кон’юнктури світових ринків", - підсумував Богдан Духницький.Повернення до списку