Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
В Україні фіксують хвороби сільгоспкультур через надмірну кількість опадів 19.07.2022

В Україні фіксують хвороби сільгоспкультур через надмірну кількість опадів

Агрокліматичні умови (часті дощі та помірна температура повітря), які спостерігаються останнім часом в Україні, сприяли розвитку і поширенню хвороб на сільськогосподарських культурах.

Зокрема, в посівах озимих і ярих зернових на незібраних площах розвитку набули хвороби колосу. Так, фузаріоз колосу виявлено на 3-22% площ 0,5-6% колосків в осередках Волинської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Хмельницької областей. Септоріоз колосу - 7-55% площ, 1-3, макс. 9-19% колосків (Волинська, Львівська, Тернопільська, Чернігівська обл.). На 5-15% площ у Хмельницькій області 1,5-3% колосків уражені борошнистою росою. Оливковою пліснявою уражено 2-16% колосків пшениці в осередках Волинської, Закарпатської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької, макс. від 20 до 40% колосків жита на площі 100 га (фермерське господарство) у Волинській області.

Крім того, летючу та тверду сажки виявлено на 0,01-1% колосків ячменю в Житомирській області. У Волинській, Житомирській та Чернігівській областях на житі – ріжки. В західних областях на 2-5% рослин - білоколосість.

"Для збереження якості зерна варто провести першочергове збирання уражених хлібів прямим комбайнуванням та очищення й просушування зерна до вологості не вище 14%. Надалі обов’язково зробити фітоекспертизу насіння та за переважаючих збудників хвороб прийняти рішення щодо вибору протруйника і своєчасно оздоровити посівний матеріал", - радять спеціалісти НААН.



Повернення до списку