Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
На Кіровоградщині зібрали рекордний врожай соняшника 20.12.2021

На Кіровоградщині зібрали рекордний врожай соняшника

У Кіровоградській області зібрали рекордний врожай соняшника. Це понад 1,5 млн тонн, що у два з половиною рази більше, ніж торік

Директор Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України Ігор Семеняка розповів, що до 2020 року ціна на соняшник коливалась у межах 8-12 тисяч гривень за тонну.

"Унаслідок дуже жорсткої минулорічної посухи, відсутності товару на ринку, піднялася ціна на соняшник до 18-20 тисяч, – каже Ігор Семеняка. – І на весну 2021 року сягнула 25 тисяч гривень за тонну".

Рекордний врожай соняшника не знизив його ціни до показників 2016 року і не вплинув на вартість соняшникової олії. Нині його ціна – до 19 тисяч гривень за тонну.

Україна лідирує по реалізації олії у світі – це понад 50 відсотків світового експорту.

"І ось, начебто, Україна мала б диктувати свої умови, – говорить Ігор Семеняка, – Проте, ціна формується в залежності від попиту. Її продають по тій ціні, яку дає переробник або експортер".

На Кіровоградщині вирощують найбільше соняшника в Україні. В області соняшник вирощують чотири тисячі господарств - це в межах 10% від загального виробництва соняшника в Україні. За сезон область у змозі переробити 2,3 мільйона тонн насіння соняшника. По виробництву соняшникової олії область займає третє місце.


Нагадаємо, Україна достроково оновила рекорд аграрного експорту.

Читайте також: Вчені НААН долучилися до розробки програми використання та охорони земель у Києві

Повернення до списку