Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Молоді фермери отримуватимуть допомогу від держави 18.10.2021

Молоді фермери отримуватимуть допомогу від держави

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо стимулювання діяльності фермерських господарств, який Верховна Рада ухвалила наприкінці вересня.

Закон уточнює склад земель фермерських господарств та визначає коло одержувачів державної підтримки. 

Відповідно до документа, фермерським господарствам у перші три роки після створення надається допомога коштом держбюджету, зокрема через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Також допомога може надаватися коштом місцевих бюджетів.

На таку допомогу можуть розраховувати новостворені фермерські садиби, сімейні фермерські господарства, фермерські господарства, розташовані в гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом Міністрів України.

"Кабмін щороку має передбачати у проєкті держбюджету гроші на підтримку фермерських господарств. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку в проєктах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку таких господарств", - зазначається в законі.

Також фермерам зі статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка, зокрема на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Фермерському господарству, головою якого є людина у віці до 35 років включно, надається грошова допомога коштом державного бюджету.

Повернення до списку