Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Стартували офіційні переговори з Європейською комісією щодо приєднання України до програм «Горизонт Європа» та «Євратом» 07.07.2021

Стартували офіційні переговори з Європейською комісією щодо приєднання України до програм «Горизонт Європа» та «Євратом»


Днями відбувся перший етап офіційних переговорів з Європейською Комісією щодо приєднання України до рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій  «Горизонт Європа» та програми з досліджень та навчання «Євратом».

До переговорного процесу долучилися понад 20 представників від України, зокрема делегати, визначені розпорядженням Президента України «Про делегацію України для участі в переговорах з Європейською Комісією щодо долучення України до участі в Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» від 24.05.2021  №490/2021-рп та розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про делегацію Уряду України для участі в переговорах з Європейською Комісією щодо  долучення України до участі в Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2021-2025)» від 14.04.2021р. № 318-р.

Темою обговорення були положення тексту Угоди, що регулюють фінансові механізми нарахування та сплати внеску від України до загального бюджету програми «Горизонт Європа», а також фінансовий менеджмент у межах програми. Оскільки попередній текст Угоди до моменту його затвердження обома сторонами не підлягає розголошенню, то про остаточні умови, на яких Україна братиме участь у програмі, буде оголошено восени цього року. Сторони домовилися, що другий етап офіційних переговорів має відбутися наприкінці липня 2021 року.

Довідково.

16 червня 2021 року Європейська Комісія опублікувала на офіційному сайті відкриті конкурси та відповідні робочі програми за кожним напрямом програми «Горизонт Європа». Також 25 червня 2021 року за сприяння департаменту з міжнародної співпраці Європейської Комісії  було проведено захід «Інформаційний день програми “Горизонт Європа” в Україні». Більш  детальна інформація – ТУТ.


Повернення до списку