Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
05.07.2021

Для реалізації стратегії зрошення треба $4 мільярди – Роман Лещенко

Для реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року треба 4 млрд дол. 

Про це у розмові з кореспондентом «Укрінформ».повідомив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко.

«За попередньою експертною оцінкою Світового банку і FAO, обсяг видатків, необхідних для реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні, становитиме 4 млрд дол. Це без урахування загальних річних обсягів видатків на оплату праці працівників державних органів та установ, які братимуть участь в реалізації Стратегії», - сказав Лещенко.

Фінансування реалізації Стратегії планується здійснити за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги, міжнародних фінансових організацій, коштів інвесторів та інших джерел.

Як повідомлялося, розпорядженням Кабінету Міністрів №1567-р від 21 жовтня 2020 року був затверджений план заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Зокрема, він передбачає: модернізацію та будівництво внутрішньо-господарських зрошувальних систем, відновлення та модернізацію дренажних систем, підвищення водозабезпечення для розвитку зрошення.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Рахункової палати, забезпечення поливу всієї площі зрошувальних земель дозволило б збільшити обсяги виробництва сільгосппродукції на 8,8 млрд грн на рік. За даними ННЦ "Інститут агарної економіки", площі сільськогосподарських угідь, які вимагають штучного зволоження, в Україні сягають 18-20 млн га, проте фактично зрошується останніми роками лише близько 0,5 млн га. У 1991 році під зрошенням в Україні було 2,6 млн га, з яких 111 тис. га займали багаторічні насадження, а нині штучно зволожується лише 14,5 тис. га плодово-ягідних культур та винограду.

 


Повернення до списку