Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
16.06.2021

Держава має мати у запасі землі, які не можна використовувати, бо вони особливо цінні або ж розташовані у зоні з екологічними проблемами, - Сергій Рижук, «Укрінформ»

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про настрої аграріїв, науковців напередодні відкриття ринку землі, директор Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України Сергій Рижук, зокрема, зазначив, що для обґрунтування ціни землі треба знати її вартість, на яку впливають такі показники, як рівень гумусу, екологічна ситуація, забрудненість радіонуклідами, посуха чи стабільно гарантовані врожаї з нормальним зволоженням.

Так, Сергій Рижук розповів про численні звернення до профільних міністерств і відомств, аби дозволи науковій установі, яку він очолює, провести такий моніторинг. Інститут має свою лабораторію, але її обладнання застаріле, виготовлене ще в 1970-х роках. Ціна питання – кілька десятків мільйонів гривень, але реакції досі немає.

«Немає сумнівів, що з 1 липня ринок землі запустять – і це не разовий захід, а рух землі від власника до власника відбуватиметься постійно. У нас досі немає закону про консервацію земель, хоча його проєкт розроблений більш як 20 років тому. Держава повинна мати у запасі землі, які не можна використовувати, бо вони особливо цінні або ж розташовані у зоні з екологічними проблемами. У нас є чинний закон, що має забезпечити охорону ґрунтів, але він практично не діє, бо починаючи зі структури посівних площ, і закінчуючи нормами внесення мінеральних добрив, засобів захисту рослин, – ніхто не контролює теперішній бізнес. Чи буде той контроль, коли відкриють ринок землі?...», – запитує Рижук.

Повний текст коментаря директора ІСГП, а також про позиції керівників агрогосподарств Житомирщини, депутатів, чиновників місцевих органів влади читайте в статті Ірини Чириці «Житомирщина перед відкриттям ринку землі: очікування, хвилювання та «хитрі» ходи» за посиланням.

 


Повернення до списку