Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
26.05.2021

Геопортал відкритих даних налічує близько 1000 відомостей, - Роман Лещенко

Геопортал просторових даних вже налічує близько 1000 наборів відомостей різного типу та різного територіального охоплення України. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, презентуючи проект Національної інфраструктури геопросторових даних на Всеукраїнському форумі «Україна.30. Земля».

«Геопортал просторових даних – це фактично живий організм, який постійно буде зростати і наповнюватиметься геопросторовими та метаданими країни. Наразі ми внесли до геопорталу дані понад 70 ТГ. Ключовий момент полягає в тому, що сервіс пошуку працює в режимі реального часу. Також є аналіз перегляду метаданих, відображення використання інформації у електронному форматі. Усі сервіси повністю будуть доступні для користувачів. У наших планах здійснити покриття всієї країни у стислі терміни», - розповів Роман Лещенко.

За його словами, геопортал дасть можливість максимально цифровізувати державні процеси, використовувати єдину картографічну основу, усунути нікому не потрібні дискусії.

«Геопортал - це про публічність і прозорість державної інформації. Це серйозний поштовх до вдосконалення громадського контролю, дерегуляції всіх процедур, що безумовно сприятиме інвестиційному та економічному розвитку країни», - додав Роман Лещенко.

Повернення до списку