Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
В 2020 році українськими бджолярами було експортовано 81 тис. т меду, що є абсолютним рекордом за всю історію незалежності України 18.05.2021

В 2020 році українськими бджолярами було експортовано 81 тис. т меду, що є абсолютним рекордом за всю історію незалежності України


В 2020 році українськими бджолярами було експортовано 81 тис. т меду, що на 45% більше аналогічного показника минулого року та є абсолютним рекордом за всю історію незалежності України.

Головними імпортерами українського меду виступають країни з високими стандартами якості, що свідчить про його високу якість. В 2020 році ТОП-5 найбільших імпортерів українського меду: Польща (26% обсягу українського експорту), Німеччина (19%), США (10%), Бельгія (10%) та Литва (6%).

Також варто зазначити, що кількість загиблих бджолосімей в Україні через порушення внесення засобів захисту рослин зменшується, адже налагоджується та посилюється комунікація аграріїв з пасічниками, зокрема, проводиться комунікація щодо негативного впливу фальсифікованих препаратів, наслідки застосування яких є вкрай негативними як для навколишнього природного середовища, так і для людей. Так, вже декілька років поспіль Держпродспоживслужба, профільне Міністерство та асоціації, що об'єднують пасічників та аграріїв, проводять просвітницьку роботу, яка, як ми спостерігаємо, приносить результати – зменшення кількості загибелі бджолосімей, збільшення виробництва меду та, відповідно, збільшення його експорту.

Варто і надалі працювати над посиленням комунікації аграріїв і пасічників, яка забезпечить збільшення врожайності для аграріїв, а пасічники матимуть кращий медозбір та здорових бджіл. Не забуваймо –- аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного.

Ukrainian Agribusiness Club


Повернення до списку