Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
09.04.2021

В українських садівників зростає інтерес до чорної смородини

В українських аграріїв після декількох років спаду попиту почалася нова хвиля інтересу до чорноплідної смородини. Про це розповів Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора інституту садівництва НААН під час конференції «Ягідний прогноз-2021. Новий сезон — нові проблеми?», інформує agrotimes.ua.

«Чорну смородину можна збирати комбайном, що гарантує виробнику відносно низьку  собівартість ягоди. Сучасні сорти й техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини на високому рівні. Ця ягода доволі затребувана для заморожування», — зазначив експерт.

За його словами, нині у садівників є можливість врахувати помилки попередніх років, коли в Україні плантації смородини закладали десятками і навіть сотнями гектарів без належної підготовки. Врожайність таких насаджень була низькою, під комбайнове збирання більшість із них була непристосована. Нині спостерігається хвиля відродження інтересу до чорної смородини та порічок, а вітчизняні селекціонери готові запропонувати сорти як для ручного, так і для механізованого збирання.

«Важлива складова ягідного бізнесу — це сорти рослин. Завдяки грамотному сортовому підбору є змога подовжувати або скорочувати термін збирання ягід на плантації, підбирати ягоди з бажаними характеристиками. Не варто забувати, що власна селекція — це передусім забезпечення продовольчої безпеки країни», — підкреслив Олександр Ярещенко.


Повернення до списку