Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
07.04.2021

У Мінекономіки анонсували державну підтримку для виробників гречки

grechka_pole_posiv_superagronom-27886.jpg

У програму держпідтримки аграріїв додається напрям підтримки виробництва нішевих культур, а саме виробництва гречки.

Про це під час зустрічі з аграрними асоціаціями повідомив заступник міністра економіки Тарас Висоцький, передає AgroPolit.

Найближчим часом постанова про розширення державної підтримки АПК буде винесена на розгляд уряду. Йдеться про підтримку агрострахування, зрошення, органічного виробництва, нішевих культур, розвиток картоплярства, компенсацію втрат посівів на Одещині.

«З-поміж інших програм у нас додається напрям підтримки виробництва нішевих культур, а саме виробництва гречки. Суть у тому, щоб підтримати безпосередньо виробників цієї продукції для того, щоб позбутися імпортозалежності та покращити цінову ситуацію. Підтримка полягає у виплаті 3,5 тис. грн на гектар господарству площею до 50 гектар, адже фокус на підтримці малих виробників та фермерів», – зазначив Висоцький.

За його словами, одне господарство зможе за цим напрямом отримати до 175 тис. грн, що допоможе суттєво збільшити площі посівів гречки, сприятиме відновленню культури виробництва гречки, а також є корисним з точки зору сівозміни і впливу на ґрунти.


Повернення до списку