Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
05.04.2021

Аграрна галузь зайняла шосте місце у рейтингу відшкодування ПДВ

Левову частку відшкодування з ПДВ з бюджету отримують 2 галузі економіки: переробна промисловiсть (63,4 млрд грн у 2020 році) та торгiвля і ремонт автотранспорту (47,3 млрд грн). Про це повідомляє Центр анализу публічних фінансів та публічного управління.

За їх словами, всі інші галузі отримують значно менші обсяги відшкодування, порівняно з цими лідерами. Зокрема, аграрії (Сільське, лісове та рибне господарство) займають лише 6 місце в рейтингу отримувачів з 4,2 млрд грн у 2020 році.

«Серед галузей-лідерів прослідковується певна сезонність в обсягах відшкодування: зазвичай у другій половині року вони отримують значно нижчий обсяг відшкодування, аніж у першій половині. А представники галузі «торгівля та ремонт автотранспорту» зазвичай найменші обсяги відшкодування (майже вдвічі нижчі за звичайний показник) отримують у липні-серпні кожного року», — йдеться у повідомленні.

В цілому до ТОП 5-галузей за обсягом відшкодування ПДВ в Україні належать:

§  Переробна промисловість

§  Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобiв i мотоциклів.

§  Добувна промисловість i розроблення кар'єрів.

§  Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність.

§  Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Аналітики підкреслюють, що до переробної  промисловості належить в т.ч. переробка сировини сільського, лісового та рибного господарства (наприклад, перероблення свіжої риби, пастеризацію та розлив молока в пляшки). 

Після значного збільшення обсягів відшкодування для цієї галузі у 2019 році, у 2020 році вони впали майже на чверть, що, ймовірно, стало наслідком уповільнення економічної діяльності внаслідок ковід-кризи», — резюмували у центрі.

ІЦ УАК за матеріалами АгроПоліт

 


Повернення до списку