Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
22.03.2021

Після 6 років окупації заяви, що за допомогою буріння дна Азовського моря вирішаться проблеми Криму з водою, є нісенітницею – коментар науковця НААН

Російська окупаційна влада приголомшила суспільство новою ініціативою: щоб дати воду в Крим слід пробурити дно Азовського моря.  Михайло Яцюк, виконувач обов’язків заступника директора з наукової роботи  Інституту водних проблем і меліорації Національної академія аграрних наук України прокоментував цю ініціативу.  Вчений розповів,що теоретично можливо бурити дно Азовського моря для того, щоб дістати звідти воду. Але невідомо, чи є там вода, пише agronews.ua.

“Перше, що ми повинні виявити: а чи є там вода? Спершу треба знати, чи є там вода, щоб бурити. Потім треба виявити кількість цієї води для того, щоб з’ясувати, чи забезпечить вона потреби Криму і дефіцит, який існує на сьогодні. Наскільки мені відомо, великих запасів прісної води, які б могли розв’язувати проблеми Криму, там не виявили”, – говорить  Яцюк.

На переконання науковця, після 6 років окупації Криму  заяви, що за допомогою буріння   вирішаться всі проблеми Автономної республіки Крим,   є нісенітницею.

” Якби прісної води було достатньо, ніхто б не будував Північно-Кримський канал. На мій погляд, це просто інформаційна кампанія для того, щоб заспокоїти жителів Криму, що влада Росії про них дбає і шукає шляхи вирішення”, – вважає Михайло Яцюк.

Він повідомив, що це достатньо витратні високотехнологічні проєкти із видобування води з дна моря, транспортування на сушу. Вони  вимагають високих технологій, які мають велику економічну затратність. В Росії такого досвіду точно немає.

“Ці питання також будуть супроводжуватись впливом на екосистему. У першу чергу йдеться про негативний вплив. Там буде загроза забруднення не лише підземних горизонтів прісних вод, а й в цілому акваторії моря. Це загроза екосистемі й водним живим організмам. Загалом екосистемі Азовського моря, яка і так постраждала внаслідок будівництва так званого Керчинського мосту”, – говорить Яцюк.

 


Повернення до списку