Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
18.03.2021

У 2020 році близько третини риби і морепродуктів Україна імпортувала з Норвегії – Інститут аграрної економіки


Риба та морепродукти традиційно входять до топ-3 основних видів імпортованого до України агропродовольства. У 2020 році частка продуктів цієї групи у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України склала майже 10 %, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.


За даними Державної митної служби України, у 2020 році обсяги імпорту продукції групи «Риба, ракоподібні і молюски» становили 680 млн дол. США, на 5,6 % перевищивши вартість закупівель цього виду агропродовольства у 2019 році, зауважив експерт.


За його словами, Україна закуповує переважно морожену, а також свіжу або охолоджену рибу, рибне філе і різних ракоподібних.


Найбільше риби і морепродуктів до України зазвичай ввозиться з Європи та Північної Америки.


Лідируючу позицію за вартістю поставок цього виду продукції до нашої країни вже понад 15 років поспіль утримує Норвегія. У 2020 році її вартісна частка залишилась найбільш вагомою у вітчизняному імпорті продуктів моря, склавши 31,4%, зазначив Микола Пугачов.


Значно менші частки у вартісних обсягах поставок риби та морепродуктів зайняли Ісландія (12,5 %), США (10,3 %), Канада (6,0 %), Іспанія (4,3%), Велика Британія (3,6 %) та Фарерські острови (3,2 %).


Сукупно ці сім країн сформували 2020 року більше 71 % імпорту продукції даної групи до України, підсумував Микола Пугачов.Повернення до списку