Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
15.03.2021

Україна активно підтримує позицію ЄС щодо зниження використання агрохімікатів на 50%

На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, який взяв участь у важливій дискусії щодо викликів та можливостей European Green Deal для українського агросектору, організованій Бізнес-школою МІМ.

 «Для українського фермера – ця ціль адекватна. На сьогодні ми не застосовуємо настільки інтенсивні підходи у використанні мінеральних добрив і пестицидів, на відміну від сільгосптоваровиробників ЄС. За розрахунками науковців, Україна уже вклалася в цільові нормативи використання агрохімікатів, які ЄС закладає для себе до 2030 року».

Подальші кроки для досягнення цілей European Green Deal:

📌зменшення використання мінеральних добрив. В Україні частка використання азотних добрив – 40 кг/га, у європейських фермерів - понад 80 кг/га. Відповідно до цілей Європейського зеленого курсу щодо зменшення використання таких добрив на 20%, наше завдання – 68 кг/га. Тобто, Україна вже має запас.

📌скорочення використання протимікробних засобів для тваринництва та аквакультури. Використання антибіотиків в Україні на сьогодні є мінімізованим і, ми прагнемо зберегти та закріпити цей успіх. Найближчим часом ми очікуємо підписання Президентом закону №3318 про ветеринарну медицину та благополуччя тварин, який дасть можливість імплементувати вимоги ЄС щодо контролю за використанням антимікробних препаратів.

📌ставка на органічне виробництво. На сьогодні загальна кількість земель з органічним статусом в Україні становить близько 468 тис. га (1,1% від загальної площі). І підвищення цього показника на 25% є дуже амбітним. Вже зараз Україна лідирує в експорті органічної продукції у країни ЄС.

 


Повернення до списку