Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
11.03.2021

Очікується розгляд законопроекту щодо вдосконалення аграрних розписок у парламенті

Аграрні розписки протягом останніх кількох років стали для агровиробників простим та дієвим механізмом залучати фінансування під заставу майбутнього врожаю. Динамічне зростання ринку аграрних розписок забезпечило понад 35 млрд гривень фінансування, а всього інструментом скористалося понад чотири тисячі агровиробників, переважно малі та середні підприємства. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький на своїй сторінці у Facebook.

«Ми іноді чуємо коментарі, що аграрні розписки працюють і нема потреби змінювати робочий механізм. Однак в поточному форматі інструмент не реалізує свій потенціал на повну, та лише обмежено забезпечує попит агровиробників на фінансування. Ми впроваджуємо чимало ініціатив для розвитку сільського господарства України – яке, до речі, теж доволі добре працює, однак не реалізовує свій потенціал – і розвиток цього сектору можливий лише за умови сприятливого економічного середовища та ефективної інфраструктури. Обидва з цих елементів неможливі без дієвих та доступних інструментів фінансування, як-от аграрні розписки.

Модернізація аграрних розписок дозволить забезпечити зростання обсягів фінансування, відповідно до потреб сектору. Саме з цією метою у співпраці з ринком та на основі його запитів було розроблено проект Закону №2805-Д щодо вдосконалення аграрних розписок.

Запропоновані законодавчі зміни:

• зберігають поточну позитивну практику використання інструменту,

• роблять його простішим та дешевшим у використанні,

• відкривають доступ до аграрних розписок для ширшого кола агровиробників (як-от сегменти тваринництва, садівництва),

• створюють основу для розвитку більш складних та комплексних рішень, в т.ч. через доступ до рефінансування з ринків капіталу».

 


Повернення до списку