Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
05.03.2021

Міністр Роман Лещенко анонсував старт проекту по зрошенню Одещини під наглядом уряду

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко офіційно заявив про дві важливі позиції, які запускаються за участю уряду – земельна реформа і національний проект зрошення та меліорації на півдні України. Про це він заявив під час засідання аграрного комітету, яке відбулося третього березня. Про це повідомляє  Agravery.com

За словами Лещенка, наразі є консультації між Мінекології та Мінагрополітки щодо розподілу повноважень. Будь-яке блокування, з точки зору Держводагеснтва, при передачі функцій отримає реакцію.

Є консультації між Мінекології та Мінагрополітки. Будь-яке блокування, з точки зору Держводагеснтва, при передачі функцій отримає реакцію. На даний момент є чіткий конструктив: не дублювати функцій. Вся система меліорації України потребує аудиту, бо в 4 рази зменшилась мережа зрошення по Україні. Водонасосні станції в 2,5 рази споживають більше енергії ніж виробляють води. Україна два роки потерпає від засухи і на рівні уряду визначено Бесарабію для реалізації нацпроекту зрошення. Одеська область буде ключовою. У другому кварталі сконцентруємо увагу спільно з аграрним комітетом на законі про ОВК та  нацпреокті про зрошення», – заявив Лещенко.

Нагадаємо, потреба зрошення в Україні вимагає низку кроків, пов'язаних з інвестиціями в інфраструктуру, протидію наслідкам посухи та інших важливих чинників.

Наразі український бізнес вирішує питання із забезпеченням вологою грунтів на полях, виходячи з власних можливостей, але без державної допомоги впоратися з викликами можуть лише великі компанії, які мають доступ до дешевих ресурсів.

Як прокоментував ситуацію для AgroPolit.com директор підприємства «Придніпровський край» компанії «Кернел» Михайло Петров, аграрії використовують наявні ресурси, але стан їх в різних регіонах країни істотно відрізняється.

«З огляду на те, що ми обробляємо землі в різних областях, але вони розташовані переважно вздовж русла Дніпра, говоритиму саме про цю місцевість (Полтавська та Черкаська області).  Станом на сьогодні ми маємо чимало інфраструктурних залишків ще радянських часів, які в силу різних обставин інтегровані в дочірні підприємства Держводагентства. Це і канали, і насосні станції, і водосховища. Також існують залишки старих водопостачальних систем, які були законсервовані. Але сьогодні якісь з них ще в робочому стані, а якісь вже порізані на металобрухт. Ми разом із сусідніми господарствами використовуємо доступні системи, декларуємо свої потреби та наміри і готові на партнерських засадах співпрацювати з державними органами, якщо це можливо. Наприклад, інвестувати кошти у відновлення та збільшення потужності насосних станцій, що, у свою чергу, збільшить площу подачі води», – заявив Михайло Петров.


Повернення до списку