Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
16.02.2021

До пілотного проєкту з контролю сирого молока будуть долучені нові області України

До пілотного проєкту з контролю сирого молока будуть долучені нові області. Про це заявила голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька за результатами зустрічі з представниками швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».

 

У прес-службі ДПСС зауважили, що саме ця програма допомагає впроваджути в Україні європейські стандарти контролю сирого молока. Програма має сприяти українським виробникам посилити позиції, зокрема на ринках ЄС, а вітчизняному споживачу – отримати більш якісні молочні продукти.

«Сьогодні пілотний проєкт реалізується у 9 областях, але деякі загальні висновки вже можна зробити. Головний виклик, який стоїть перед нами – уніфікація протоколів та процедур, а також посилення лабораторного ресурсу. Єдині критерії, єдині стандарти якості – це той результат, якого ми прагнемо», – наголосила В. Магалецька.

 

За словами очільниці Держпродспоживслужби, одним з ключових інструментів наближення українського ринку молока до європейських зразків є онлайн-платформа «Молочний модуль». Це додаток, синхронізований з базою даних Держпродспоживслужби, лабораторіями та операторами молока.

Раніше Владислава Магалецька заявила, що головною реформою Держпродспоживслужби є її трансформація на сучасний, прозорий та зручний сервіс, що стоятиме на захисті як держави, так і бізнесу та кожного споживача. До сфери відповідальності Держпродспоживслужби відноситься, зокрема, контроль за якістю харчових товарів.


Повернення до списку