Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
26.01.2021

«Вертикальне землеробство» - в українських супермаркетах з’являються вертикальні стенди для вирощування зелені


Ізраїльський стартап Vertical Field, який розробив систему вертикального землеробства, підписав угоду з міжнародним сільськогосподарським дистриб’ютором Moderntrendo S.R.O. про розміщення своїх установок в мережах супермаркетів по всій Україні, повідомляє Агро24. 

Ґрунтові установки Vertical Field складаються з окремих блоків рослин, які можна перебудувати за бажанням. У зібраному стані "ферма" має вигляд "зеленої стіни". Її можна встановлювати на підприємствах, в офісах, магазинах, багатоквартирних будинках – в будь-якому місці, де, наприклад, мало горизонтального простору, але багато стін. 

image.jpg

Продукти, вирощені на "вертикальній фермі", не містять пестицидів, виробляють менше відходів, ніж традиційне сільське господарство, і використовують на 90% менше води, бо вирощуються в точних кількостях у контрольованому середовищі з коротшими циклами вирощування, – запевняють розробники Vertical Field. Крім того, ферми є модульними, розширюваними і переміщуються, з повністю автоматизованим управлінням урожаєм і стерильним середовищем, яке вимагає значно меншого контакту з людьми. Наразі для вирощування пропонуються такі культури, як салат, базилік, петрушка, капуста і м’ята. 

Наразі є багато варіантів вирощування агропродуктів у приміщеннях. Один з них пропонує до вашої уваги  Агро24  у  статті "Сучасний суперфуд: як фермер в домашніх умовах вирощує мікрозелень – поради"

Автор: Анатолій Яворський

Повернення до списку