Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
19.01.2021

У Мінекономіки обговорили можливість внесення змін до зернового Меморандуму

18 січня відбулася перша в 2021 році нарада із агроасоціаціями за участю заступників Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, Тараса Качки і Сергія Глущенка. Зокрема, присутні обговорили ситуацію на ринку кукурудзи та можливість внесення змін до додатку зернового Меморандуму.

«Ми завжди відкриті до пропозицій профільних асоціацій, які ми розглядаємо на наших спільних зустрічах, формуємо думку і даємо зворотній зв’язок. Так, до Мінекономіки надійшла низка звернень від аграрних асоціацій стосовно включення до Меморандуму позиції кукурудзи. Сьогодні ми можемо обмінятися думками щодо цього питання, а за тиждень приймемо спільне рішення», - зауважив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, у підписаному додатку до Меморандуму про взаєморозуміння на ринку зерна зазначено граничний об’єм експорту пшениці – 17,5 млн тонн. За пропозицією асоціацій «Союз птахівників України», «Свинарі України», «Тваринпром», «Союз кормовиробників України» запропоновано включити в додаток до Меморандуму позицію кукурудзи на рівні приблизно 22 млн тонн. Зокрема, для внутрішнього ринку необхідно близько 7,5 млн тонн кукурудзи для виготовлення кормів для тварин.

25 січня офіційну урядову позицію висловить також і Мінекономіки. Крім того, протягом тижня підписанти Меморандуму мають надати свої позиції щодо готовності внесення змін у додаток з позицією кукурудза, а також щодо приблизних балансів за цією культурою.

Також учасники обговорили питання квот на аграрну продукцію для формування переговорної позиції при перегляді економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Протягом тижня Мінекономіки очікує на пропозиції профільних асоціацій щодо тарифних квот на безмитне ввезення української продукції до Європейського Союзу.


Повернення до списку