Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
02.12.2020

У 2020 році майже 23,5 тисяч українських пасічників отримають державну підтримку

Наприкінці минулого тижня відбулася онлайн конференція на тему: «Розвиток галузі бджільництва – державна підтримка галузі бджільництва та підготовка нової редакції Закону України «Про бджільництво» за участю заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, представників Мінекономіки, Держпродспоживслужби, обласних державних адміністрацій, науковців та профільних асоціацій, - повідомляє сайт Міністерства.

Під час конференції, участникам повідомили фіналізовані результати щодо держпідтримки у галузі бджільництва. Так, у Мінекономіки затверджено розподіл бюджетних коштів для надання спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї обсягом 239,4 млн грн за наявні майже 1,2 млн бджолосімей.

Підтримку найближчим часом отримають понад 23,4 тис. пасічників, з яких 209 – фізичні-особи підприємці та сімейні фермерські господарства. Зокрема, найбільшу суму дотацій отримають пасічники Вінницької (23,1 млн грн), Кіровоградської (19,4 млн грн), Одеської (15,9 млн грн), Хмельницької (13,3 млн грн), Івано-франківської (12,8 млн грн), Сумської (12,3 млн грн), Миколаївської (12,2 млн грн) та Черкаської (12,0 млн грн) області.

«Уряд продовжуватиме підтримку галузі бджільництва і в подальшому. Зокрема, під час оформлення документів на отримання дотацій у виробників найчастіше виникали питання, пов’язані з процедурою реєстрації пасік та про уточнення даних щодо кількості бджолосімей. Мінекономіки зацікавлене в тому, щоб усі бажаючі могли отримати дотації, тому нам цікаво почути думки асоціацій та внести відповідні корективи у цей напрям підтримки на 2021 рік», - зазначив Тарас Висоцький.

Крім того, присутні обговорили останні напрацювання в рамках робочої групи з питань розвитку бджільництва нової редакції Закону України «Про бджільництво». За результатами обговорення законопроєкту, досягнуто домовленості узагальнити отримані пропозиції від членів робочої групи та продовжити детальний розгляд та схвалення остаточної редакції проекту на наступних засіданнях робочої групи.


Повернення до списку