Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Представлено Економічний аудит України та вектори економічного розвитку до 2030 року 10.11.2020

Представлено Економічний аудит України та вектори економічного розвитку до 2030 року

Нереалізований потенціал держави визначено у земельній галузі, у сфері користуванні надрами та водними ресурсами, лісовій галузі, у міжнародній торгівлі та транзиті, технологічній та інвестиційній сферах, - повідомляє прес-служба Мінекономіки

6 листопада відбулася презентація Економічного аудиту країни та Векторів економічного розвитку до 2030 року.

У події взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, представники бізнесу, науковці та інші.

Над розробкою документів працювали представники Мінекономіки у складі урядової робочої групи, а також 20 секторальних експертних груп. Було проведено більше 300 візійних сесій та інтерв’ю.

“Аудит та економічні вектори стануть основою для «Національної економічної стратегії 2030». Важливо, що до створення цього програмного документу залучені абсолютно всі сторони. Це і експертне середовище, і бізнес, і представники влади,  науковці, міжнародні аналітики. Стратегія стане нашою дорожньою картою і чітким орієнтиром  до якісних змін”, - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. 

Так, за результатами підрахунків, нереалізований потенціал нашої держави, при умові імплементації визначених економічних векторів, складає 1 трлн доларів. Зокрема, такий потенціал є у земельній галузі, у сфері користуванні надрами та водними ресурсами, лісовій галузі, у міжнародній торгівлі та транзиті, технологічній та інвестиційній сферах тощо.

На основі цих підрахунків були визначені економічні вектори, які зможуть забезпечити відновлення та майбутнє зростання економіки України. Серед них:

·         Зменшення частки держави в економіці (продовження приватизації)

·         Розвиток фінансового сектору

·         Зменшення регуляторного навантаження на бізнес

·         Розвиток інфраструктури в сільськогосподарському секторі

·         Сприятливий податковий та правовий режим для інноваційних та дослідницьких компаній

·         Цифрова економіка

·         Репутація України у світі та посилення торговельної дипломатії

·         Створення економічного підґрунтя для розвитку освіти, медицини, культури та соціальних послуг.

Детальніша інформація за посиланням: https://nes2030.org.ua/


Повернення до списку