Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
05.11.2020

Розблокування доступу до інноваційних засобів захисту рослин дозволить підвищити врожайність сільгоспкультур та посилити рівень екологізації сільського господарства

Аграрний сектор України є локомотивом економіки, який забезпечує  понад 40% валютних надходжень до країни. Ми – на провідних позиціях в експорті соняшникової олії, зерна сої. Однак, не просто пасемо задніх у використанні новітніх засобів захисту рослин (ЗЗР), – ми відстали від розвинених країн на кілька років. І це негативно впливає як на урожайність в агросекторі, так і на екологію країни.

Прийняття  законопроєкту №2289 дозволить підвищити врожайність сільгоспкультур та набагато посилити рівень екологізації сільського господарства, а саме знизити кількість внесення ЗЗР на 30-40%, зменшити обсяг робочого розчину в два рази, значно підвищити безпековий профіль, - заявив в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна» Михайло Соколов, заступник голови  ГC "Всеукраїнська аграрна рада" 


Крім того, ціла низка наукових інститутів виступають за прийняття законопроєкту №2289. Інститут фізіології рослин і генетики НАН, Інститут рису НААН, Інститут кормів та сільського господарства Поділля направили свої звернення до прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України та голови Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики з проханням сприяти якнайскорішому прийняттю законопроєкту №2289.

Інститут захисту рослин НААН та Інститут водних проблем і меліорації НААН надали свої висновки Європейській бізнес-асоціації щодо даного законопроєкту, зазначивши, що його прийняття є надзвичайно актуальним.  

Подібна підтримка науковців з різних сфер агросектору говорить про одне – законопроєкт надзвичайно потрібен. Його прийняття разом з аграріями чекає і наукова спільнота нашої країни, - вважає Михайло Соколов

Детальніше – за посиланням

 


Повернення до списку