Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
27.10.2020

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України пропонує звільнити від акцизу натуральні вина

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонує скасувати акцизний податок та акцизні марки для натуральних вин.

Про це йдеться у законопроекті, опублікованому на сайті міністерства для обговорення, - повідомляє ІА «УНІАН»

 

Проєктом закону пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, зокрема: виключити з підакцизних товарів звичайні (неігристі) вина, сусло виноградне, зброджені напої, фактична міцність яких вища за 1,2% об'ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15% об'ємних одиниць етилового спирту, за умови що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження; регулювання виробництва та обігу вин натуральних без додання спирту завдяки виключенню їх із підакцизних товарів; зняти обмеження для малих виробництв виноробної продукції щодо використання у виробництві придбаних плодів, ягід, винограду, меду; дозволити розлив виноробної продукції, зброджених напоїв, отриманих виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з умістом спирту не більше 8,5% об'ємних одиниць, у металеві банки із харчового алюмінію.

 

"Реалізація проекту закону дозволить виключити з підакцизних товарів вина натуральні без додавання спирту і відповідно не маркувати марками акцизного податку такі вина, а також використовувати малим виробництвам виноробної продукції у виробництві придбані плоди, ягоди, виноград, мед", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

 

У записці йдеться, що абсурдним є той факт, коли ставка акцизу для вин становить 0,01 гривню за літр, а акцизна марка коштує 0,19 гривні. Для порівняння, для товарів пивної продукції відсутня вимога нанесення акцизної марки.

 

"Використання марки акцизного податку на вітчизняні столові вина, вартість якої в 19 разів перевищує вартість самого податку, щонайменше викликає подив", - сказано в документі.

Також зазначається, що в країнах ЄС виноградні вина не підлягають маркуванню акцизними марками, а самі вина належать до групи харчових продуктів, а не до алкогольних напоїв.


Повернення до списку