Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Закупівельні ціни на молоко в Україні продовжують впевнено зростати 26.10.2020

Закупівельні ціни на молоко в Україні продовжують впевнено зростати

Після переглядів в перших числах жовтня, ціни зростають і в середині місяця, – повідомляє ІНФАГРО

Баланс поки підтверджує цінову динаміку – пропозиція сировини знижується, вільного молока стає менше.  Навіть сезонна зупинка сушок не впливає на ситуацію, оператори без проблем перепродують свою сировинну базу сироварам і виробникам свіжої молочної продукції, тому спотові позиції також дорожчають.

Вартість сирого молока сільгосппідприємств б’є нові рекорди.  Ціни молока, виробленого в господарствах населення також наближаються до максимальних рівнів минулого сезону.

В середині жовтня діапазон цін сирого молока, виробленого сільгосппідприємствами, становить 10,00-11,50 грн/кг, молоко від господарств населення переважно оцінюється у 6,00-6,50 грн/кг без ПДВ.

На вторинному ринку молоко сировина також швидко зростає в ціні.  За спотовае молоко оператори не соромляться просити 11,0 грн/кг і вище, при цьому навіть незалежно від його якості.  Така ситуація ще раз підтверджує високий попит на сировину.

Компанії продовжують захищати свої сировинні зони, при цьому економіка переробки вже починає «тріщати по швах».  Подальший сценарій передбачити нескладно – збільшення цін на полиці і зниження продажів.  Можливо тоді зупиниться і гонитва за поставками сирого молока.

 


Повернення до списку