Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
06.10.2020

Мінекономіки закладає в бюджет 10 млрд грн на 2021 рік для аграрного напрямку

1_604-696x392-1-623x370.jpg

Мінекономіки закладає в бюджет на наступний рік значно більшу суму компенсацій аграріям. Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. Про це повідомляє Економічна правда, пише agronews.ua

“Загальна сума, яку ми плануємо закласти на наступний рік для аграрного напрямку, це 8,5 млрд гривень. Ще 1,5 млрд – на зрошення, щодо якого формуємо новий підхід.  Також в наступні роки у нас буде програма агрострахування”, – зазначив Ігор Петрашко. 

За його словами, якщо парламент підтримає, буде виділено в районі 672 мільйонів гривень саме на компенсацію страхових платежів. Наразі аграрії, які постраждали від посухи цього року, активно користуються ресурсами в рамках фінансових програм. Зокрема, в програмі “5-7-9” 56% – це саме сільськогосподарські підприємства.

Щодо зрошення, вже сформовано концепцію, яка готується на рівні законодавчих актів про об’єднання водокористувачів. Крім того, буде розширено кількість українського обладнання по зрошенню, яке підпадає під програму компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

 Повернення до списку