Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
04.10.2020

Мінекономіки обіцяє компенсацію 25% вартості зрошувальної техніки і наступного року

630_360_1513960693-3721.jpg

Програму часткової компенсації вартості зрошувальної техніки вітчизняного виробництва буде збережено і у 2021 році. 

Як передає Укрінформ, про це йшлося під час засідання Координаційної ради з питань розвитку зрошувальних систем в Україні, повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зазначається, що сьогодні українські машинобудівні заводи виробляють зрошувальну техніку, що вже зараз доступна до придбання за програмою часткової компенсації вартості (до 25%). Ця програма, стверджують у міністерстві, буде збережена і в наступному році.

Метою зустрічі стало обговорення пріоритетних питань реформування системи зрошення та дренажу в Україні. Зокрема, розглянуто ключові аспекти Плану заходів щодо реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

За інформацією Мінекономіки, заплановано запровадити нові якісні програми у сфері зрошення: часткова компенсація вартості капітальних інвестицій в об’єкти зрошувальної інфраструктури та дренажу; пільгове кредитування для будівництва зрошувальних об’єктів та відновлення дренажних систем; надання державних портфельних гарантій суб’єктам, що не мають належного забезпечення.

«Питання зрошення завжди було важливим для України, однак, останнім часом у зв’язку зі складними погодними умовами – посухою, ця тема особливо актуалізувалась. Щоб вирівняти ситуацію та підтримати аграріїв необхідно залучити належне фінансування, особливо, в зрошувальну інфраструктуру та техніку, та запровадити дієві механізми державної підтримки. Наразі це є пріоритетним завданням уряду», - зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

 Повернення до списку