Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
03.10.2020

Дотація по кредитах для аграріїв: використано 40% передбачених коштів

795a8bf--------------------------23.jpg

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства 1 жовтня затвердило розподіл коштів у розмірі 181,3 млн грн суб'єктам господарювання АПК для часткової компенсації відсотків за користування кредитами. Кошти отримають близько 3 тис. позичальників, які подали заявки до уповноважених банків, - повідомляє AgroPortal

Так, загальна сума виплат на сьогодні складає 502,6 млн грн, йдеться у повідомленні міністерства.

«Для Мінекономіки важливим є забезпечення сталості держпідтримки. Програма зі здешевлення кредитів є однією з найуспішніших урядових програм, яка допомагає залучити фінансовий ресурс, в першу чергу, малим та середнім виробникам, та сприяє розвитку бізнесу на селі. А це нові робочі місця, збільшення виробництва та експорту сільськогосподарської продукції та додаткові надходження до місцевих бюджетів», — прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Загальний обсяг кредитів, залучений суб«єктами АПК склав понад 39,4 млрд грн, з них пільгових (підлягають компенсації) — 12,2 млрд грн, у тому числі:

за видами кредитів:

- короткострокових — 5,6 млрд грн (45,8%);

- середньострокових — 3,2 млрд грн (26,3%);

- довгострокових — 3,4 млрд грн (27,9%);

за видами діяльності позичальників:

- галузь тваринництва — 2,1 млрд грн (17,8%);

- іншими галузі — 10,1 млрд грн (82,2%).

Середні процентні ставки банків, під які суб»єкти господарювання АПК залучали кредити склали 14-16% річних.

Із загальної кількості уповноважених банків, які підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва (34 банка), беруть участь у наданні компенсації за кредитами 28 банків.

Уточнюється, що за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення» у 2020 році передбачено 1,2 млрд грн. За період січень-серпень фактично використано 42% від запланованого.

 

 Повернення до списку