Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
28.09.2020

28-кілограмовий кавун як символ можливостей регіону при зрошенні подарували на Херсонщині главі Уряду

кавун.JPG

 

«Погодні умови для Херсонщини цього року були несприятливі, – розповідає голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв в інтерв’ю Українським Новинам. – Волога в ґрунтах менша, аніж торік. Відповідно, і врожайність по раннім зерновим гірша, ніж минулорічна: якщо у 2019 році вона перевищувала 34 центнера з гектару, то цього року – трохи більше 32. Те саме стосується і плодово-овочевих – також маємо певне зменшення врожайності. Зокрема, середня урожайність овочів відкритого ґрунту склала цьогоріч 252,6 ц/га – це майже на 4 ц/га менше відповідного періоду минулого року. Саме тому ми говоримо про те, що для нас критично важливим є розвиток зрошення. Це зменшить ризики через погодні умови».

Тим не менш, врожай кавунів порадував багатьох цьогоріч. Нещодавно під час візиту прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на Херсонщину, керівник області подарував йому величезний кавун… Найбільший цього сезону – майже 28 кг.

 «Ми з Прем’єр-міністром говорили про зрошення, – продовжує Юрій Гусєв. – В контексті цього він відвідав Інститут зрошуваного землеробства НААН в нашому регіоні. Без зрошення за кілька років ми будемо мати величезну проблему. І це стосується, у тому числі, баштанних культур. Херсонщина – це не тільки найкращі кавуни, але і томати, продукція переробки яких прямує у різні регіони України, а також на експорт.

Він був приємно здивований. Наскільки мені відомо, то на одному із засідань Кабінету Міністрів України цей кавун порізали і пригостили членів Уряду прямо на засіданні. А для нас це можливість заявити про неймовірні можливості нашого регіону щодо розвитку зрошення, сільського господарства, переробки».

 Повернення до списку