Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Цікаво: музичні роботи-годувальники покращують якість свинини в Бразилії 24.09.2020

Цікаво: музичні роботи-годувальники покращують якість свинини в Бразилії

Результати кількох досліджень свідчать, що класична музика може позитивно вплинути на продуктивність свиней. Одне з таких досліджень було проведено командою з Університету Сан-Паулу (USP), яка продемонструвала, що «сенсорне збагачення навколишнього середовища» призводить до кращої поведінки, підтримання темпів зростання та нижчого споживання корму. Бразильські інженери скористались цими напрацюваннями і створили музичного робота, що годує свиней, -  повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на Meat-Inform.

Компанія Roboagro, що базується в місті Каксіас-ду-Сул, штат Ріо-Гранде-ду-Сул, Бразилія, розробила робота, здатного як годувати свиней, так і приносити економію в розмірі 4200 євро на рік за кожну партію з 1000 тварин у понад 500 господарствах на півдні Бразилії. Робот відтворює класичну музику і використовує лінійні годівниці, де тварини діляться на загони, щоб отримувати точну кількість корму для кожного прийому їжі протягом дня.

      Ще однією перевагою, яку надає робот, є можливість зменшити кількість тварин на загоні, що позитивно впливає на якість м’яса та управління стадом.

     Технологія, яка називається «Свинарство 4.0», зменшує витрати на робочу силу та покращує якість м’яса завдяки кращим стандартам добробуту тварин. Система годує свиней за заздалегідь визначеним графіком і здійснює коригування в режимі реального часу відповідно до споживання з мінімальним рівнем контакту з людиною. Іншими словами, цей процес підвищує точність і контролює кожен кілограм корму, який розподіляється на свиню.

      Наразі в трьох південних штатах Бразилії, Парані, Санта-Катаріні та Ріо-Гранді-ду-Сул, де зосереджено 66% усього виробництва свиней у Бразилії, працює 500 таких роботів.

 


Повернення до списку