Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
18.09.2020

Виробники органічної продукції звернулися до ВР за окремою держпідтримкою

Громадська спілка «Здорова Україна» звернулася до комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики, а також голови парламенту Дмитра Разумкова з пропозицією внести зміни до законопроєкту №3295 (про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»).

Про це повідомила президент спілки Олена Березовська, передає "ПроАгро Груп" .

За її словами, пропонується окремо виділити виробників органічної продукції як фермерів, що можуть претендувати на окрему підтримку від держави. Зараз такі сільгоспвиробники можуть скористатися державними програмами для сільгоспвиробників на загальних умовах.

       У спілці кажуть, - серед фермерів нині є багато охочих перепрофілювати свою діяльність на органічну. Однак у аграріїв немає стратегії ведення такого бізнесу.

«Кидаються в органіку, бо знають, що продукція дорожча, попит великий і органічне підприємство в пріоритеті для держави. Проте нічого не змінюється, адже так і не з’являються ані стратегія, ані бізнес-план. Тому всі спроби зводяться нанівець… Часто фермер, який займається традиційним вирощуванням, є набагато успішнішим, ніж органічний. Адже у нього є стратегія, і він розуміє, куди рухається», - вважає Березовська.

 


Повернення до списку