Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
27.08.2020

Аграріям сплачено майже 323 млн на часткову компенсацію відсотків за кредитами

foto.jpg

Станом на 25 серпня загальна сума виплат сільгоспвиробникам за фактично сплачені відсотки за користування кредитами складає 322,9 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

Зазначається, що 124,9 млн грн направили за фактично сплачені відсотки за користування кредитами за січень-червень, а 198 млн грн — за фактично сплачені відсотки за користування кредитами у період січень-липень.

«За програмою здешевлення кредитів аграрії можуть подавати заявки в 33 банки, серед яких як державні, так і приватні. Ми закликаємо аграріїв активно користуватися даною програмою, адже дешеві кредити є ефективним інструментом для підтримки і розвитку власного бізнесу», — заявив Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Загальний обсяг кредитів, залучений суб’єктами АПК склав понад 20,3 млрд грн, з них пільгових (підлягають компенсації) — 8,3 млрд грн.

Середні відсоткові ставки банків, під які суб’єкти господарювання АПК залучали кредити, склали 14-16% річних.

У Мінекономіки нагадали, що на 2020 рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення» передбачено 1,2 млрд грн.

 


Повернення до списку