Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Із-за несприятливих гідротермічних умов втрата врожаю кукурудзи в цьому році може сягати 30%. 25.08.2020

Із-за несприятливих гідротермічних умов втрата врожаю кукурудзи в цьому році може сягати 30%.

Агрометеорологічні умови протягом  останнього часу для росту та розвитку пізніх теплолюбних, овочевих та баштанних культур складалися в цілому задовільно, але не на всій території країни. Особливо в південних та центральних областях через недостатнє зволоження ґрунту та високі температури повітря відбувається пригнічення ростових процесів рослин. На територіях, де пройшли дощі, ситуація дещо покращилась. Разом з тим, запаси продуктивної вологи в усіх шарах грунту на переважній частині посівних площ країни залишаються недостатніми.

За даними ДУ Інститут зернових культур НААН, запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під кукурудзою на початок другої декади серпня були недостатні і становили 24–42 мм, а на півдні Дніпропетровської області – лише 15–16 мм. Така кількість вологи в ґрунті зумовлює стан водного голодування і певних проблем з повноцінним наливом зерна, частково у рослин оптимальних та, особливо, пізніх строків сівби, а також у загущених і забур’янених посівах кукурудзи. На думку вчених, цьогорічні агрометеорологічні умови для формування врожаю та закінчення вегетації кукурудзи через аномально тривалу суху, спекотну, з суховійними явищами та низькими вологозапасами ґрунту погоду є несприятливими. Засуха досягла критеріїв стихійного агрометеорологічного явища.

kukuruza-zasuha-1-120645.jpg

 Основною причиною зниження врожайності кукурудзи є недостатні вологозапаси в ґрунті навесні (від 108 до 142 мм у метровому (0–100 см) шарі ґрунту), аномально високі температури в період генеративного розвитку культури та відсутність ефективних опадів, починаючи з ІІІ декади липня. Також причиною зниження врожайності кукурудзи є пізній строк сівби, необґрунтоване загущення посівів відносно зональних рекомендацій та незадовільний фітосанітарний стан.

photo2020-08-0307-03-58-120641 (1).jpg

Враховуючи несприятливі гідротермічні умови, стан кукурудзи на більшості територій центрального, південного, частково східного регіонів країни оцінюється як близький до критичного, а місцями – як критичний. За підрахунками спеціалістів, втрата врожаю цієї культури в цьому році може сягати 30%.

З думкою агровиробників щодо поточного стану та перспектив врожайності кукурудзи у цьому році можна ознайомитись тут

Фото:  LATIFUNDIST.COM



Повернення до списку