Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
19.08.2020

Розпочато діалог про подальший розвиток академічної науки в Україні

Без названия.png

Керівництво МОН розпочало діалог про подальший розвиток академічної науки в Україні та шляхи реформування системи національних академій наук з очільниками НАН та галузевих академій. Так, т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет зустрівся  з представниками Національної академії наук, а перший заступник Міністра Микола Кизим здійснив робочий візит до Національної академії аграрних наук України.

Під час спілкування з президентом НААН Ярославом Гадзалом вони обговорили, як зараз необхідно побудувати роботу та взаємодію обох сторін для напрацювання чітких стратегій розвитку аграрної науки та академії, а також плану реформування НААН.

“Щоб зрозуміти, які потрібні зміни, спочатку треба визначити пріоритетні напрями розвитку цієї галузі та, відповідно, діяльності академії. Ці пріоритети мають базуватися на ґрунтовному форсайт-дослідженні. Саме тому одним із перших кроків ми пропонуємо створити робочу групу, яка зробить такий прогноз та підготує пропозиції щодо напрямів. МОН зі свого боку надасть усю необхідну методологічну підтримку”, – зазначив Микола Кизим.

Також планується створити робочу групу з реформування академії – за участі МОН, НААН, ЦОВВ, представників бізнесу та громадськості.

“Ми не повинні робити оптимізацію заради оптимізації. Ми маємо визначити, яка необхідна структура під ті пріоритети, що будуть напрацьовані. Що для цього вже є, чого навпаки – не вистачає, а що потрібно об'єднати, реорганізувати”, – пояснив перший заступник Міністра.

Ярослав Гадзало висловив впевненість, що такий формат співпраці буде ефективним, запевнивши, що необхідна на рівні академії робота почнеться невідкладно.

Також сторони обговорили результати діяльності НААН, її здобутки та проблемні питання діяльності.

Найближчими тижнями плануються зустрічі керівництва МОН з представниками інших галузевих академій – медичною, педагогічною, правовою та мистецькою.

Джерело -  Урядовий портал.Повернення до списку