Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
11.08.2020

Зміни до Податкового кодексу: до чого готуватися аграріям

podatky (1).jpg

Президент підписав Закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців», який Верховна Рада ухвалила 14.07.2020 (законопроєкт від 04.12.2019 № 2524).

За інформацією сайту Головбух, головне нововведення для малого бізнесуЗакон скасовує вимогу обовязкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також скасовує обов'язок вести книги обліку доходів ФОПами 1 та 2 групи та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Проте фермерів це нововведення не стосується.

А ось зміни в роботі електронного кабінету стосуються всіх суб’єктів господарювання. Так, зміни до Податкового кодексу передбачають: удосконалити роботу електронного кабінету платника податків; покращити електронну взаємодію платників з податковими органами; скасувати вимогу про подання заяви платником на приєднання до Договору про визнання електронних документів; запровадити автоматичну реєстрацію в електронному кабінеті отриманих документів від платника податків; в електронному кабінеті мають міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов’язання, визначеного контролерами; спростити механізм доведення платником податків відсутності його вини через технічний збій у роботі електронного кабінету; Наразі текст Закону ще не оприлюднено.


Повернення до списку